Sportovní den

29.06.2024

V sobotu 22. června FK Turnov pořádal další – druhý ročník Sportovního dne, v němž se nejenom sportovní veřejnosti představila regionální družstva různých věkových kategorií od mladších přípravek až po staré gardy 40+. Vedle fotbálku běžel v průběhu celého dne bohatý doprovodný program s fotbalovými dovednostními soutěžemi a nechyběla ani slušně zaplněná FANS ZÓNA s velkou TV obrazovkou, v níž se sledovalo utkání české reprezentace s Gruzií na evropském šampionátu 2024. V rámci dne došlo také ke slavnostnímu předání pohárů a diplomů mládežnickým týmům FKT zástupcem Libereckého krajského fotbalového svazu Zbyňkem Popperem. Čestné plakety za záslužnou činnost pro klub obdrželi z rukou předsedy Jiřího Šteffana oba místopředsedové Petrové Havel a Koubus.Zatímco pro mládežnické kategorie a jejich rodiče-fandy nebyly výsledky tím nejpodstatnějším, protože medaile brali všichni bez rozdílu, postarší pánové to v závěrečném turnaji chvílemi brali hodně vážně. Na pětici účastníků klání doplnily ještě reprezentantky divizního ženského týmu SK Bakov, které fotbaloví veteráni rozhodně vůbec nešetřili. Hvězdou turnaje, který v pomyslném finále vyhrály Sedmihorky (Kovář, Švarc, Vaníček…) před pěnčínskými sokoly (J. Bárta, J. Škréta, Zdražil…), byl odchovanec FK Turnov a exligový brankář Zbyněk Hauzr. V dresu amatérského 1. FC Výšinka zářili třeba "profesionální" světoběžník Robert Beneš, a také nejstarší účastník Milan Váňa.Jejich spoluhráčem byl mj. také ředitel dne Jiří Šulc, jenž byl s výsledkem akce nadmíru spokojen. "Na hřišti areálu Městského fotbalového stadionu se představila zhruba půl druhá stovka fotbalového potěru a vedle bakovských fotbalistek na padesát míčových bardů. Dění od rána do večera průběžně sledovala téměř tisícovka diváků. Všichni společně se tak podíleli na výtěžku celého dne, který půjde na podporu speciální školy Sluníčko Turnov," shrnul.Jen připomeňme, že startovné a dobrovolné vstupné, které pomůže školákům ze Sluníčka, dalo dohromady slušných skoro 10.000 Kč! Pořadatelé z FKT touto cestou ještě jednou děkují též sponzorům, kteří tento sobotní společensko-sportovní počin podpořili věcně či finančně a zároveň se už těší na příští ročník.